Tým školy

stanclova.jpg

Bc. Martina Štanclová
ředitelka Kouzelných škol

Martina od začátku profesní dráhy pracuje ve školství. Po vystudování předškolní a mimoškolní pedagogiky pokračovala ve studiu speciální pedagogiky na VŠ se zaměřením na mentálně postižené děti.

V roce 2000 se Martina poprvé setkala s pedagogikou Marie Montessori a to zcela změnilo její profesní směřování. Začala učit v mateřské škole Montessori na Praze 12 a dále si prohlubovala svoje znalosti v tomto směru. V roce 2010 ji oslovila Společnost Montessori, zda by se nestala součástí týmu lektorů našeho Národního diplomového kurzu. V diplomovém kurzu učí hudbu a vede otevřené semináře pro veřejnost. Martina je také absolventkou České akademie jógy při FTVS a spolupracuje s Českou Orffovou společností. Martina je absolventkou kurzu Clause – Dietera Kaula.

Martina spolupracuje jako dobrovolník se sdružením Lékořice. Dochází na oddělení gariatrie a podílí se na různých jiných aktivitách Lékořice (bazárky, výtvarné dílny). ​V současné době studuje na VŠ Andragogiku.

Přínos pedagogiky Marie Montessori pro děti vidím v jejich svobodném rozvoji, chuti učit se nové věci a poznávat svět. Na řadě dětí, které prošly mýma rukama vidím jak toto pedagogika může obohatit každého, kdo se jí začne zabývat. Je to vlastně celoživotní cesta pro děti, ale i dospělé.

Pro učitele je důležité vést dítě, aniž by ono samo příliš pocítilo jeho přítomnost, tak aby mu poskytl potřebnou pomoc, ale nikdy nestál v cestě mezi dítětem a jeho zkušeností.

csingerova.jpg

Ilona Csingerová
hospodářka mateřské školy

Ilona je součástí týmu mateřské školy. Pečuje o část provozních věcí. Má na starosti vše ohledně stravování včetně komunikace s rodiči.  Je podporou učitelkám na výletech a společenských akcích. Děti s ní rády sdílejí své zážitky a berou ji jako součást školky.

Má středoškolské vzdělání s maturitou.

Učitelé

bednarova.jpg

Mgr. Barbora Bednářová
učitelka

Naučit se pouhé poslušnosti není dostatečnou přípravou na život v demokracii. Jistota demokracie závisí od inteligence a samostatnosti voličů. Inteligenci můžeme rozvinout pouze tehdy, když mladým lidem umožníme zabývat se problémy reálného života.

Maria Montessori

Bára vystudovala Střední pedagogickou školu Futurum, obor předškolní a mimoškolní pedagogika, a Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové, obor výtvarná výchova, historie. Montessori metodě se věnuje od roku 2009. Absolvovala Národní diplomový kurz Montessori. Krátce působila na základní škole Na Beránku v Praze 4. Práce s dětmi jí přináší radost a motivuje ji ke kreativitě. Ráda vymýšlí nové didaktické materiály k výuce.

„Stálý zájem o výchovu a vzdělávání dětí mě dovedl k metodě Marie Montessori, která mě oslovila pro svou demokratičnost a komplexnost. Podporovat v dětech tvořivost, svobodu rozhodování a soběstačnost je hlavním úkolem pedagogů. Metoda Marie Montessori je nadčasová, tak jako se to povedlo kdysi Janu Amosi Komenskému. Je to názorná metoda zapojující všechny smysly a současně kultivující spolupráci a respekt dětí mezi sebou navzájem.“

Alfou a omegou naší didaktiky budiž hledat a nacházet takovou metodu, aby učitelé vyučovali méně, žáci se však naučili více, aby ve školách bylo méně shonu, nechuti a marné práce, zato však více pohody, poutavé činnosti a trvalého úspěchu v učení; v křesťanské obci pak aby bylo méně temnoty, zmatku a nesvárů, ale více světla, řádu, míru a pokoje.

Jan Amos Komenský

blazkova.jpg

Henrieta Blažková
učitelka

Jen pomocí svobody a vlastních zkušeností s okolím se může člověk rozvíjet.

Maria Montessori

Henrieta vystudovala Střední pedagogickou školu Futurum, obor předškolní a mimoškolní pedagogika, a absolvovala Národní diplomový kurz Montessori. S pedagogikou Montessori se seznámila prostřednictvím svých dětí. Dětem se věnovala na různých úrovních vzdělání. Má zkušenost s domácím vzdělávání. Také pracovala v Kouzelných školách jako vychovatelka v družině či asistentka učitele na 1. stupni základní školy.

„Díky této metodě jsem měla možnost vidět, jaká neobyčejná výbava a možnosti se ukrývají v každém dítěti, které se ve vhodných podmínkách, může rozvinout ve spokojenou, sebevědomou a spolupracující bytost.“

bendlova.jpg

Iva Bendlová
učitelka angličtiny

Iva vystudovala Střední zdravotnickou školu v Příbrami, kde získala také certifikát kurzu první pomoci. Po celou dobu jejího studia pracovala s dětmi a také je doučovala, čímž získala spoustu zkušeností s dětmi předškolního i školního věku. Mimo jiné se věnovala i dětem s poruchami autistického spektra. V současné době studuje 3. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy obor Veřejné zdravotnictví a připravuje se na CAE Cambridge certifikát.

Iva se anglickým jazykem zabývá řadu let, překládala titulky k odborným videím, manuály a jiné texty. Vždy ji lákalo cestování, zdokonalování jazyků a poznávání cizích kultur. Proto žila a pracovala v Londýně jako Au-pair. Tato zkušenost ji nejen pomohla k osobnímu rozvoji, zlepšení jazykových schopností, ale také prohloubila její zájem o práci s dětmi. Montessori metoda ji velmi zaujala již v předchozích letech. Věří, že z dítěte, které je správně vedeno a podporováno ve své tvořivosti, se stane silná, sebevědomá a kreativní osobnost.