PRO ŠIKOVNÉ RUCE
kroužek ručních prací

Během společných setkání se naučíme základům háčkování, pletení, šití a vyšívání. Znalost těchto technik není jen praktickou záležitostí, ale pomáhá dětem rozvíjet jemnou motoriku, estetické cítění, smysl pro celek i detail a v neposlední řadě i trpělivost. Háčkování a pletení také, podobně jako další tvořivé činnosti, při kterých se zapojují obě ruce a prsty a vyžadují určité soustředění, napomáhají propojení obou mozkových hemisfér a rozvíjí tak dětskou schopnost myšlení. Neobyčejné výtvory jsou pak odměnou a „třešínkou na dortu“ nejen pro děti.

Lektorka

Jana Adamovská

„Ráda bych s dětmi sdílela radost z tvoření, že jim něco vzniká „pod rukama“ a ukázala jim, že šikovné ruce máme všichni.“

Věnuje se homeopatii a překládá (angličtina). Absolvovala kurz „Respektovat a být respektován“. V současnosti se také aktivně podílí na pilotním projektu MPSV jako nezávislý koordinátor rodinných konferencí. Má tři dcery, z nichž dvě navštěvují Kouzelné školy. Baví ji v podstatě jakékoliv vyrábění a tvoření.