Home  /  Fotogalerie

Strom Kouzelných škol

fotek: 35 · vytvořeno: 11.05.2017 · zhlédnutí: 2995

Akce Strom pro Kouzelné školy vznikla na základě inspirace Šimona Lukáše, který v loňském květnu sázel v Heroldových sadech strom pro svoji narozenou sestřičku. Dozvěděli jsme se, že městská část Prahy 10 poskytuje každoročně několik míst, kde je možné za tímto účelem vysadit strom. Protože škola nemá vlastní zahradu, jsou Heroldovy sady nejčastějším místem, kam děti vyrážejí ať už v rámci družiny, tělocviku, svačinky nebo občasného projektu. Zaujala nás tedy myšlenka vysadit zde také strom, který by nejen zpečetil náš vztah k tomuto místu, ale zajistil by i mnoho dalších možností, jak se dále realizovat. Mít vlastní strom může znamenat mnoho. Můžeme jej pozorovat, fotit, malovat v různých ročních obdobích, měřit jeho výšku a obvod kmene. Můžeme jej vánočně a velikonočně zdobit. Až bude plodit, můžeme si z jeho květů udělat čaj...děti přicházejí i s mnoha dalšími nápady. Rozhodli jsme se vysadit lípu, která je českým národním symbolem. Příprava akce trvala téměř rok, v první řadě bylo potřeba komunikovat s úřady. Této role se ujala maminka Šimona paní Marianna Lukášová, bez které by vše bylo mnohem náročnější a složitější. Mnohokrát jí děkujeme! Každá třída si pak nabarvila část své ohrádky, která byla vysazena okolo stromu. Tři hlavní kůly symbolizují barvy současných tříd a ostatní malé jsou v barvě duhy. Některé děti ze zelené třídy připravily pro zájemce z ostatních tříd zdařilé prezentace o lípě. Proces samotného sázení probíhal za účasti dobrovolníků z řad dětí, které společně zazpívaly píseň ,,Chválím tě Země má“. Strom také nese stužky s přáním dětí a ke kořenům jsme dali poselství budoucím generacím. Na zdraví jsme si připili vlastnoručně připraveným lipovým čajem. Děkujeme všem rodičům za účast a podporu.