section

Jóga pro děti

Jóga napomáhá k lepšímu soustředění, zlepšuje celkovou motoriku, stabilitu a flexibilitu. Posiluje imunitu.

Při společných setkáních se děti budou hravou formou učit jak pracovat se svým tělem. Jak k němu být více vnímavý. Jak vybít přebytečnou energii a jak nějakou najít, když jsou unavení. Zároveň posílí a protáhnou své tělo a to bez bolesti a nudy, neboť velice důležitá je radost ze samotného pohybu.

Struktura hodiny: přivítání - cvičení - hry/tanec - relaxace

Jóga pro děti - první pololetí 2018/2019

Lektorka

stanclova.jpg

Mgr. Martina Štanclová

Martina od začátku profesní dráhy pracuje ve školství. Po vystudování předškolní a mimoškolní pedagogiky pokračovala ve studiu speciální pedagogiky na VŠ se zaměřením na mentálně postižené děti.

V roce 2000 se Martina poprvé setkala s pedagogikou Marie Montessori a to zcela změnilo její profesní směřování. Začala učit v mateřské škole Montessori a dále si prohlubovala svoje znalosti v tomto směru. V roce 2010 ji oslovila Společnost Montessori, zda by se nestala součástí týmu lektorů našeho Národního diplomového kurzu. V diplomovém kurzu učí hudbu a vede otevřené semináře pro veřejnost. Martina je také absolventkou České akademie jógy při FTVS a spolupracuje s Českou Orffovou společností. Martina je absolventkou kurzu Clause – Dietera Kaula.

Martina spolupracuje jako dobrovolník se sdružením Lékořice. Dochází na oddělení geriatrie a podílí se na různých jiných aktivitách Lékořice (bazárky, výtvarné dílny). Vystudovala na VŠ Andragogiku,  v současné době studuje navazující magisterské studium na Husitské teologické fakultě a rovněž na pedagogické fakultě UK Školního metodika prevence.