Škola v přírodě - modrá třída

12.10.2021

S trpaslíky za pokladem

Den první:

Po příjemné cestě jsme se ubytovali v luxusním hotelu Delta, kde na nás čekal výborný oběd. Při průzkumu blízkého okolí jsme narazili na dopis o velké knize trpaslíků. Na tiskové konferenci, kterou vedli naši nejstarší, jsme se dozvěděli vše potřebné pro zdejší pohodový pobyt.

Den druhý:

Dnes nás trpasličí stopy zavedly k velké knize trpaslíků, která nám vyjevila další úkol. Odpoledne jsme si zahráli hry v lese a večer nás čekal svíčkový rituál. Vše je v duchu trpaslíků kromě kuchyně, kde podávají obří porce.

Den třetí:

Dnes jsme v lese stavěli velkoměsto pro trpaslíky. Pak jsme hodovali-někteří z našich nejmenších pidimužíků spořádali k obědu až 8 knedlíků. Čekal nás ještě výlet na zříceninu hradu Oheb a večerní oheň.

Den čtvrtý:

Dnes jsme se vrátili o dva tisíce let zpátky do doby železné. Ve skanzenu Keltů jsme odlili a razili mince duhovky a vlastnoručně upekli placky na rozpálených kamenech. Nechyběla ani skutečná bitva a střílení z luku. Opět jsme se stali rekordmany v pojídání knedlíků-tentokrát meruňkových.

Den pátý:

Dnes jsme po ránu vyrazili do lesa na lov medvědů. Proměnili jsme betonovou tvárnici v Těžkou knihu trpaslíků a večer jsme všichni zvítězili nad svým strachem.