section

stanclova.jpg

Mgr. Martina Štanclová
ředitelka Kouzelných škol

Martina od začátku profesní dráhy pracuje ve školství. Po vystudování předškolní a mimoškolní pedagogiky pokračovala ve studiu speciální pedagogiky na VŠ se zaměřením na mentálně postižené děti.

V roce 2000 se Martina poprvé setkala s pedagogikou Marie Montessori a to zcela změnilo její profesní směřování. Začala učit v mateřské škole Montessori a dále si prohlubovala svoje znalosti v tomto směru. V roce 2010 ji oslovila Společnost Montessori, zda by se nestala součástí týmu lektorů našeho Národního diplomového kurzu. V diplomovém kurzu učí hudbu a vede otevřené semináře pro veřejnost. Martina je také absolventkou České akademie jógy při FTVS a spolupracuje s Českou Orffovou společností. Martina je absolventkou kurzu Clause – Dietera Kaula.

Martina spolupracuje jako dobrovolník se sdružením Lékořice. Dochází na oddělení geriatrie a podílí se na různých jiných aktivitách Lékořice (bazárky, výtvarné dílny). Vystudovala na VŠ Andragogiku,  v současné době studuje navazující magisterské studium na Husitské teologické fakultě a rovněž na pedagogické fakultě UK Školního metodika prevence.

Přínos pedagogiky Marie Montessori pro děti vidím v jejich svobodném rozvoji, chuti učit se nové věci a poznávat svět. Na řadě dětí, které prošly mýma rukama vidím jak toto pedagogika může obohatit každého, kdo se jí začne zabývat. Je to vlastně celoživotní cesta pro děti, ale i dospělé.

Pro učitele je důležité vést dítě, aniž by ono samo příliš pocítilo jeho přítomnost, tak aby mu poskytl potřebnou pomoc, ale nikdy nestál v cestě mezi dítětem a jeho zkušeností.

Maria Montessori

Provozní zaměstnanci

csingerova.jpg

Ilona Csingerová
hospodářka mateřské školy / stravování

Ilona je součástí týmu mateřské školy. Pečuje o část provozních věcí. Má na starosti vše ohledně stravování včetně komunikace s rodiči.  Je podporou učitelkám na výletech a společenských akcích. Děti s ní rády sdílejí své zážitky a berou ji jako součást školky.

Má středoškolské vzdělání s maturitou.

Učitelé

augustinova.jpg

Eliška Augustinová
učitelka

Eliška se seznámila s Montessori pedagogikou s příchodem svých dětí a začala se jí profesně věnovat v jednotlivých věkových skupinách (pracovny pro rodiče s dětmi v mateřském centru, 2-leté děti v předškoličce, mateřská škola), takže získala zkušenosti z různých prostředí. Spojení s Kouzelnými školami trvá již řadu let přes její tři děti, které postupně procházejí školkou a školou. V roce 2017 dokončila národní diplomový kurz Montessori pedagogiky.

Zajímá se o možnosti komunikace, typologii osobnosti a nepřestává ji udivovat odlišnost každého jedince od nejútlejšího věku a zároveň jak zásadní vliv má prostředí na chování dítěte. Výchova vedoucí k odpovědnosti, samostatnosti a respektu k sobě i ostatním, je pro ni zásadní.

Ráda tráví čas aktivně v přírodě, cestováním, těší se z lekcí jógy nebo vůní aromaterapie.

Poušť je krásná tím, že někde skrývá studnu.

Antoine de Saint-Exupéry

blazkova.jpg

Henrieta Blažková
učitelka

Jen pomocí svobody a vlastních zkušeností s okolím se může člověk rozvíjet.

Maria Montessori

Henrieta vystudovala Střední pedagogickou školu Futurum, obor předškolní a mimoškolní pedagogika, a absolvovala Národní diplomový kurz Montessori. S pedagogikou Montessori se seznámila prostřednictvím svých dětí. Dětem se věnovala na různých úrovních vzdělání. Má zkušenost s domácím vzdělávání. Také pracovala v Kouzelných školách jako vychovatelka v družině či asistentka učitele na 1. stupni základní školy.

„Díky této metodě jsem měla možnost vidět, jaká neobyčejná výbava a možnosti se ukrývají v každém dítěti, které se ve vhodných podmínkách, může rozvinout ve spokojenou, sebevědomou a spolupracující bytost.“

bendlova.jpg

Iva Bendlová
učitelka angličtiny

Iva vystudovala Střední zdravotnickou školu v Příbrami, kde získala také certifikát kurzu první pomoci. Po celou dobu jejího studia pracovala s dětmi a také je doučovala, čímž získala spoustu zkušeností s dětmi předškolního i školního věku. Mimo jiné se věnovala i dětem s poruchami autistického spektra. V současné době studuje 3. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy obor Veřejné zdravotnictví a připravuje se na CAE Cambridge certifikát.

Iva se anglickým jazykem zabývá řadu let, překládala titulky k odborným videím, manuály a jiné texty. Vždy ji lákalo cestování, zdokonalování jazyků a poznávání cizích kultur. Proto žila a pracovala v Londýně jako Au-pair. Tato zkušenost ji nejen pomohla k osobnímu rozvoji, zlepšení jazykových schopností, ale také prohloubila její zájem o práci s dětmi. Montessori metoda ji velmi zaujala již v předchozích letech. Věří, že z dítěte, které je správně vedeno a podporováno ve své tvořivosti, se stane silná, sebevědomá a kreativní osobnost.