Školní družina Fialové třídy

mikulova.jpg

Hana Mikulová
vychovatelka | asistentka pedagoga Fialová třída

Vystudovala střední zdravotní školu se zaměřením na optiku, které se následně profesně věnovala. Láska k dětem ji však přivedla ke školství a to nejprve jako pečovatelku v jesličkách a školce, kde se poprvé setkala s Montesorri pedagogikou.

Tento způsob výuky ji tak nadchnul, že se rozhodla ho studovat, následovat dál a stát se součástí týmu Kouzelných škol. Úspěšně absolvovala kurz pro asistenty pedagoga a těší se na další školení a kurzy ve směru Montessori.

Hraje na zobcovou flétnu a ve volném čase se věnuje tanci a různým druhům cvičení s vlastním tělem.

Montessori pedagogiku jsem si oblíbila z toho důvodu, že dává vyniknout talentu každého dítěte a učí ho stát se samostatným a vědomým si kvalit svých i ostatních. Přístup "respektovat a býti respektován" je způsob myšlení, který je užitečný a blahodárný nejen ve školství, ale i v celém lidském životě.

Žádný učitel nemůže všechny děti naučit všechno, ale může se pokusit učinit je šťastnými.

michaela.svedova@kouzelneskoly.cz

Roční plán